Patiëntsimulatie: welke parameters?

Welke parameters, kabels en connectoren

Welke parameters test je bij patiëntsimulatie? Controleer alle functies, van ECG tot Cardiac Output. Gebruik altijd de juiste kabels en connectoren.

Alle functies op een patiëntmonitor worden in meer of mindere mate gebruikt. Van pasgeborene tot obese patiënt en van enkelvoudige SpO₂-meting tot een uitgebreid 12-leads ECG. Het is dan ook van belang om alle functies van de patiëntmonitor te controleren. Het type monitor bepaalt natuurlijk ook welke functies je wilt simuleren. Uitgangspunt is: controleer alle functies die het toestel in zich heeft.

Welke parameters zijn dan aan de orde? De volgende parameters komen vaak terug in patiëntmonitoren:

ECG, aritmie & respiratie

ECG, aritmie, respiratie & NIBP

ECG, aritmie, respiratie, NIBP, IBP & SpO₂

Verder sluit je soms ook zaken aan als:

  • Temperatuur
  • Foetaal/maternaal ECG
  • Intra-uteriene druk
  • Cardiac Output

Tijdens het simuleren is het handig als de parameters fysiologisch gesynchroniseerd zijn. Simuleer je een lage bloeddruk, dan volgen de andere relevante parameters dit automatisch. Ook is het goed als je alle parameters kunt simuleren van lage tot hoge waarden. De monitor kan vaak goed omgaan met standaardwaarden, maar het is juist interessant om ook extreme waarden te testen. Zeker bij het monitoren van vitale functies bij extreem prematuren of zeer obese patiënten.

Gebruik bij het simuleren altijd de juiste kabels en aansluitingen. Zorg dat de connectoren van het juiste merk en type zijn, zodat het signaal goed wordt overgebracht van simulator naar monitor.

In het volgende blog geven we vijf praktische tips bij het controleren van patiëntmonitoren.

Deel dit artikel met je omgeving

Andere artikelen

In week vijf begint het hart van een foetus te kloppen, van 155 tot 195 slagen per minuut vóór de

In onderstaande video laat Teun je zien hoe je met de IDA-6 infuuspompen kunt testen in combinatie met OneQA en

De infuuspomp is één van de meest gebruikte medische toestellen in een ziekenhuis. Het is dan ook essentieel dat de

Iedereen voert van tijd tot tijd een test uit op de infuuspomp. Maar wat als dit beter en sneller kan?

In onderstaand vlog laat Teun de nieuwste infuuspomptester van Fluke Biomedical zien; de IDA-6. Meer weten over de IDA-6? Neem

Heb je meer informatie nodig? Ik help je graag verder.

Teun

Kruithof

sales team leader Fluke Biomedical