Toepassingsvormen met de TwinStream

Jet-ventilatie via een catheter

Ontdek de verschillende catheters voor jet-ventilatie met TwinStream, inclusief opties voor SHFJV, CO2-monitoring en spoedsituaties.

De TwinStream biedt ook de mogelijkheid om te jetten via een catheter. Er zijn vier varianten beschikbaar. Een aantal hiervan is ook laserbestendig en wordt gebruikt als er tijdens de ingreep gelaserd wordt.

Hieronder een overzicht van de verschillende soorten catheters.

De 1-lumen catheter

Hiermee kun je basis jet-ventilatie toepassen. De pauzedruk tijdens ventilatie wordt gemeten om te hoge druk te voorkomen en het risico op barotrauma te beperken. Er is een laser- en niet-laserbestendige versie beschikbaar. Ook qua diameter en lengte is er keuze, waaronder een pediatrische uitvoering.

De 2-lumen catheter

Met deze variant is ook alleen basis jet-ventilatie mogelijk. Naast het meten van de pauzedruk, kun je ook de FiO2 meten. Bij jetfrequenties lager dan 100 bpm is het meten van CO2 eveneens mogelijk. Er zijn twee versies van deze dubbel-lumen catheter, beide laserbestendig.

De 3-lumen catheter

Met deze catheter kun je Bi-level jet-ventilatie (SHFJV) toepassen. Er is één uitvoering beschikbaar, die niet laserbestendig is. Tijdens de ventilatie worden de ademwegdrukken bewaakt.

De 4-lumen catheter

Deze variant is beschikbaar in twee lengtes, beide niet laserbestendig. Je kunt hiermee SHFJV toepassen en naast de ademwegdruk ook de gaswaarden (FiO2 en eventueel CO2) bewaken.

Een compleet overzicht van de diverse infraglottische jet-catheters:

Naald van Ravussin

Voor spoedeisende situaties kun je basis jet-ventilatie toepassen via de Ravussin-naald. Hierbij wordt de pauzedruk gemeten om barotrauma te voorkomen. De naald wordt net onder het cricoïd transcutaan in de trachea geplaatst.

Lees hier nog meer terug over de toepassingen van de TwinStream.

Deel dit artikel met je omgeving

Andere artikelen

Het uitvoeren van thoracale chirurgische ingrepen bij patiënten met specifieke anatomische uitdagingen kan een complexe taak zijn. Een volwassen patiënt

One Lung Ventilation (OLV) is al uitdagend bij volwassen patiënten. Bij kinderen is deze uitdaging nog groter. Beperkte middelen, oversized

Bij jullie, onze klanten, op de werkvloer zijn onze accountmanagers en medisch servicetechnici de bekende gezichten van AdQuipment. Uiteraard doen

Zoals in het vorige blog omschreven wordt ook in dit blog een ingreep vanuit de praktijk beschreven waarin jet-ventilatie is

In dit blog wordt een ingreep vanuit de praktijk beschreven waarin jet-ventilatie is toegepast. Dit voorbeeld heeft plaatsgevonden in een

Heb je meer informatie nodig? Ik help je graag verder.

Carola

van Dijk

senior accountmanager beademing